top of page

Uzman Psikolojik Danışman Ece EKEN,

2014 yılında Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim Dalı’nda lisans eğitimini tamamladıktan sonra yine aynı bilim dalında yüksek lisans eğitimini 2018 yılında tamamlamıştır. Lisans ve yüksek lisans dönemleri süresince, İskender Savaşır ve Zeynep Atbaşoğlu’nun yürüttüğü Psikanalize Giriş Seminerlerini tamamlamıştır. Bu seminerlerin

ardından rüya yorumlamaları grup çalışmasına katılmıştır.

 

Yüksek lisans tezi kapsamında Şema Terapi eğitimi almış ve romantik ilişkilerimiz üzerindeki erken çocukluk yaşantılarımızın etkisini incelemiştir. Hem lisans hem de yüksek lisans

eğitimleri süresince süpervizyon eşliğinde bireyle psikolojik danışma ve grupla psikolojik danışma uygulaması yapmıştır.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı’nda 1 yıl süreyle araştırma görevlisi olarak çalışmış, ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kariyer Psikolojik Danışmanı olarak görev almıştır.

Şema Terapi eğitiminin yanı sıra Psikanalize Giriş, Existential Well-being Counseling ve Resume, Networking, and Interview Skills eğitimlerini tamamlamıştır. Romantik ilişkiler, erken dönem uyum bozucu şemalar, pozitif psikoloji uygulamaları ve akıllı telefon bağımlılığı üzerine ulusal ve uluslararası platformlarda yayın ve bildirileri bulunmaktadır. Gençler ve yetişkinlerin kimliklerini şekillendirmelerine, sosyal, duygusal ve kariyer gelişimlerine ve yaşadıkları problemlerin çözümüne destek olmakta ve bu kapsamda çeşitli eğitimler düzenlemektedir.

 

Dezavantajlı Gruplarla Kariyer Psikolojik Danışmanlığı kitabının bölüm yazarları arasındadır. “Ekmek” isimli öyküsü Litera Edebiyat’ta yayımlanmıştır. Düzenli aralıklarla https://www.izmirpsikolojikdanisman.com/ adresinde yazılarını paylaşmakta ve “Ben de İnsanım” isimli bir podcast yayını yapmaktadır. "Çıkış Ne Tarafta?- Sondan Başa İlişkiler" kitabının yazarıdır.

2019 yılından bu yana Bahçeşehir Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı’nda yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmakta, İzmir Bir Aile Meselesi Psikolojik Danışma Merkezi’nde psikolojik danışman olarak hizmet vermekte ve Ege Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doktora Programında eğitimine devam etmektedir.

bottom of page